kuchenne.pl  | Akcesoria kuchenne i wiele więcej!
Opcje przeglądania

Pojemniki na odpady i zestawy koszy do segregacji

Kosze na śmieci, pojemniki do segregowania śmieci

Kosze na śmieci to bez wątpienia ten typ artykułów porządkowych, bez których na co dzień się nie obejdziemy. W domu, biurze, czy na biwaku – odpowiedni pojemnik na odpady będzie niezbędny. Jak pokazują statystyki, przeciętny człowiek każdego dnia produkuje około kilograma odpadów. Nie trudno więc wyobrazić sobie, jak wyglądałoby nasze najbliższe otoczenie bez możliwości bieżącego składowania wytwarzanych śmieci. Na szczęście na rynku można znaleźć pojemniki na odpady niemal do wszystkiego –o rozmaitych kształtach, kolorach i gabarytach. W naszym sklepie zebraliśmy najpopularniejsze modele i wielkości kubłów – od niewielkich koszy na śmieci 9 l po całkiem duże o pojemności 30 l, a także komplety pojemników i funkcjonalne zestawy do segregacji śmieci.

 

Kosz do segregacji 10L biały 1035 Kosz do segregacji 10L biały 1035
Producent: Curver
Cena:

31,50 zł

szt.
zobacz więcej
Kosz do segregacji 20L biały 2032 Kosz do segregacji 20L biały 2032
Producent: Curver
Cena:

47,99 zł

szt.
zobacz więcej
Kosz do segregacji 20L szary 2025 Kosz do segregacji 20L szary 2025
Producent: Curver
Cena:

47,99 zł

szt.
zobacz więcej
Kosz do segregacji 5L biały 0106 Kosz do segregacji 5L biały 0106
Producent: Curver
Cena:

24,99 zł

szt.
zobacz więcej
Kosz do segregacji 5L szary 0137 Kosz do segregacji 5L szary 0137
Producent: Curver
Cena:

24,99 zł

szt.
zobacz więcej
Kosz na śmieci Dominik 25L 7263 Kosz na śmieci Dominik 25L 7263
Producent: Curver
Cena:

66,88 zł

szt.
zobacz więcej
Kosz z pedałem 25L szary 6214 Kosz z pedałem 25L szary 6214
Producent: Curver
Cena:

80,97 zł

szt.
zobacz więcej

Odpowiednie kosze na śmieci – wygoda i użyteczność


Choć wybór kosza na śmieci może wydawać się błahostką, przez zakupem warto będzie przemyśleć kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim zastanówmy się, jakiego rodzaju śmieci będziemy do niego wrzucać, oraz ile osób będzie korzystać z jednego pojemnika. Zupełnie inne potrzeby spełni mały kosz na kilka zmiętych kartek ustawiony tuż przy biurku, a innego rodzaju – minikontener na odpady w garażu czy w ogrodzie. Jeśli chcemy zadbać o środowisko, a przy okazji nieco zaoszczędzić, warto będzie postawić na wielokolorowe pojemniki do segregowania śmieci – różne dla różnego typu odpadów.

Nie bez znaczenia będzie również kubatura kosza, szczególnie, gdy zamierzamy trzymać go w szafce lub pod zlewem, oraz sposób otwierania i zamykania. W przypadku pojemników, których nie chcemy dotykać dłonią, najlepsze będą te otwierane za pomocą przyciskanego nogą pedału. Kiedy wybieramy kosz do przechowywania opakowań po produktach spożywczych, resztek jedzenia czy zużytych artykułów higienicznych, powinien nas zadowolić kosz na śmieci z pokrywką ograniczającą wydobywanie się nieprzyjemnych zapachów.

Zestaw do segregacji śmieci – postaw na ekologię


Segregacja odpadów jest coraz istotniejszym elementem naszej codzienności. I świetnie, bo dbając o porządkowanie wyrzucanych rzeczy, w dużym stopniu pomagamy chronić naturalne środowisko przed dewastacją i zanieczyszczeniem. Ten wydawałoby się niewielki gest, jakim jest umieszczenie danego typu odpadu w określonym pojemniku, ma niebagatelne znaczenie dla jakości funkcjonowania naszej planety. Dlatego w miarę możliwości warto zaopatrzyć własny dom i placówki edukacyjne w pojemniki do segregowania śmieci

Wprowadzając na stałe do swojego życia zwyczaj segregowania odpadów, przy okazji kształtujemy dobre nawyki u najmłodszych, dla których czynność ta staje się zwykła i naturalna. Gdy zadbamy o dobrze przygotowane miejsce do sortowania śmieci, rozdzielanie odpadów ma szansę stać się przyjemnością i przestać być traktowane w kategorii uciążliwego obowiązku. Przy okazji estetyczny zestaw do segregacji śmieci świadczący oodpowiedzialności i świadomym zaangażowaniuto również powód do dumy. Czasem jest to nawet efektowna dekoracja domu i biura, która na pewno znaczne ułatwia wspólne życie. 

Specjalne pojemniki do segregowania śmieci

1 lipca 2017 r. wprowadzono Jednolity System Segregacji Odpadów, który określa zasady sortowania śmieci na terenie naszego kraju oraz reguluje system oznaczeń pojemników i ich przeznaczenie. Choć ustanowiono pięć frakcji odpadów wraz z przyporządkowanymi im kolorami koszy na śmieci, to zwykle w użytku domowym i biurowym najlepiej sprawdzają się komplety trzech pojemników w trzech różnych barwach:

  • żółtej – na odpady metalowe i plastikowe (plastikowe opakowania i butelki, kartony po sokach, puszki po napojach i konserwach, foliowe torby),
  • zielonej – do przechowywania szkła (słoiki, butelki pozbawione etykiet),
  • niebieskiej – do papieru (gazety, kartony, tektura).

Tego typu kosze na śmieci – w zależności od potrzeb dostępne w większych lub mniejszych rozmiarach – w zupełności wystarczą, by skutecznie rozdzielić rozmaitego typu odpadki. Wśród wygodnych dodatków znajdziemy wkład do koszy na specjalne śmieci, jak żarówki, lekarstwa czy baterie, oraz wygodne elementy do funkcjonalnej dekoracji pojemników.

Kosze na śmieci – duży wybór wzorów i modeli

W naszej ofercie znajdziesz rozmaite kosze na odpadki, dzięki którym w Twoim domu, biurze i warsztacie wreszcie zapanuje ład. Zarówno pojemniki do segregowania śmieci, jak i pojedyncze kubły występują w wielu rozmiarach i różnorodnej kolorystyce, by z łatwością można było znaleźć model idealnie dopasowany do każdego wnętrza. Kosze na śmieci mają standardowe rozmiary, które pozwalają swobodnie zmieścić każdy produkt w dedykowanym mu miejscu – w szafce, meblowej wnęce czy na regale. 

Wolnostojące pojemniki, małe, jak kosz na śmieci 9 l lub 10 l, średnie 15 l i 20 l oraz duże kosze na śmieci 25 l lub 30 l doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju pomieszczeń, zarówno prywatnych, jak i komercyjnych. Świetnie sprawdzą się w kuchni, przydomowej pralni, pomieszczeniach gospodarczych, gabinetach usługowych, sklepach i placówkach edukacyjnych. Estetyczne wykonanie i atrakcyjny neutralny wygląd sprawia, że kosze tego typu możemy ustawić we wnętrzach o dowolnej stylistyce.

Otwarty pojemnik czy kosz na śmieci z pokrywką?

Jedną z podstawowych kwestii, jaką należy rozważyć, kupując pojemnik na śmieci, jest jego przeznaczenie. Większość koszy jest wielofunkcyjna i z powodzeniem może służyć zarówno jako śmietnik na papierki, jak i na opakowania spożywcze, resztki przekąsek bądź zużyte dziecięce pieluszki. Dlatego kluczową kwestią będzie szczelność pojemnika i możliwość zatrzymywania nieprzyjemnych zapachów wewnątrz kosza. 


Wybierając pojemniki do miejsc takich jak sanitariaty lub przestrzeń publiczna, nasłoneczniona czy rzadziej odwiedzana i porządkowana, warto zdecydować się na zakup kosza na śmieci z pokrywką.Do pewnego stopnia wonie ograniczyć może już niezwykle wygodny w użytkowaniu kosz na śmieci uchylny z obrotową klapką. W przypadku, gdy zdecydowanie trzeba odciąć zapach, potrzebny już będzie pojemnik ze szczelną pokrywą nakładaną ręcznie lub otwieraną za pomocą naciskanego nogą pedału. Znajdziemy go w rozmaitych odsłonach i o różnych pojemnościach – jako kosz na śmieci 25 l, 20 l, czy 15 l.

Produkty wybrane dla Ciebie:
Kosz do segregacji 20L biały 2032
Kosz do segregacji 20L biały 2032

47,99 zł

szt.
Kosz do segregacji 5L szary 0137
Kosz do segregacji 5L szary 0137

24,99 zł

szt.
Kosz do segregacji 20L zielony 2001
Kosz do segregacji 20L zielony 2001

47,99 zł

szt.
Kosz do segregacji 20L szary 2025
Kosz do segregacji 20L szary 2025

47,99 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium