kuchenne.pl  | Akcesoria kuchenne i wiele więcej!
Opcje przeglądania

Myjki, ociekacze, sitka – akcesoria niezbędne w kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu i gdzie panuje największy nieład. Nic dziwnego – codzienne przygotowywanie posiłków generuje przecież niemało śmieci, a samo gotowanie i rodzinne wspólne posiłki – wiele elementów do umycia i uporządkowania, i to zwykle kilka razy dziennie. Choć odrobiny bałaganu w kuchni raczej nie uda nam się uniknąć, to znacząco możemy wpłynąć na estetykę pomieszczenia, zwłaszcza miejsca wokół kuchennego zlewu. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka podstawowych akcesoriów do porządkowania codziennego użytku, by nasze otoczenie stało się przyjazne i by po prostu wyglądało lepiej. Z pewnością przydadzą się wszelkiego rodzaju:

  • zmywaki, w tym antybakteryjna silikonowa myjka,
  • sitka zabezpieczające odpływ,
  • suszarki i ociekacze na naczynia i sztućce.

Myjki i zmywaki – przyjemny sposób na porządki

Żadna kuchnia nie obejdzie się bez akcesoriów takich jak gąbki i myjki. To podstawa porządku i efektywnego oczyszczenia zabrudzonych naczyń. Nawet jeśli mamy w domu zmywarkę, którą zapełniamy naczyniami po każdym dużym posiłku, odpowiednia myjka przydaje się, gdy trzeba szybko umyć kilka kubków czy doszorować przypalony garnek. A także wówczas, kiedy chcemy usunąć nadmiar jedzenia, bądź pozbyć się wyschniętych resztek przed umieszczeniem talerzy i półmisków w zmywarce.

Na rynku znajdziemy całe mnóstwo gąbek i zmywaków i choć wybór tego produktu może wydawać się błahy, warto zwrócić uwagę na ich jakość i wygodę użytkowania – tak, by gadżet przyjemnie trzymało się w dłoni podczas pracy oraz by nie narazić swojej ulubionej zastawy i ukochanego kubeczka dziecka na zarysowanie. Świetnie w roli zmywaka sprawdzi się wielofunkcyjna silikonowa myjka – łagodna dla delikatnych powierzchni i o przyjemnym kolorze i kształcie bądź ergonomiczna gąbka z kapsułką, która w trakcie mycia komfortowo uwalnia płyn do naczyń. Tego typu przybory sprawią, że zmywanie w Twoim domu zdecydowanie przestanie być tą nudną i nielubianą czynnością. 

Używaj sitka, by uniknąć dużych kłopotów!

Niepozorne małe kółeczka umieszczane w zlewowym odpływie to prawdziwe must have każdego, kto nie lubi nieprzyjemnych niespodzianek w kuchni. Choć pozornie mogą wydawać się niepotrzebne, ich wielką moc znają wszyscy ci, którym przyszło zmagać się ze znienacka zatkanym zlewem. Kiedy woda nie chce schodzić, często nie pozostaje nic innego jak użycie przepychacza, silnego środka chemicznego lub wezwanie hydraulika. Często niemałych kosztów naprawy można jednak uniknąć, wyposażając swoją kuchnię w tanie sitka.

Niewielkie siateczki umieszczane w odpływie zlewu zabezpieczą rury przed przedostawaniem się do nich resztek jedzenia, kawy i herbaty. Tego typu odpadki permanentnie osadzające się we wnętrzu przewodów hydraulicznych prędzej czy później doprowadzają do ich niedrożności. Proste sitka skutecznie likwidują ten problem. Wystarczy co jakiś czas je wyjąć, a zawartość wyrzucić do kosza na śmieci. Zestawy większych i mniejszych siateczek to świetny sposób na zabezpieczenie nie tylko zlewozmywaków, ale również wanien, brodzików i umywalek. 

Ociekacze na sztućce i suszarki na naczynia 

Suszarka na naczynia to kolejne absolutnie niezbędne akcesorium w każdej kuchni. Bez względu na to, czy posiadamy zmywarkę, czy naczynia myjemy ręcznie, od czasu do czasu przyda się ona wszystkim. Nawet gdy nie przywykliśmy do samodzielnego zmywania kubków i talerzy, nie raz trafi się taki, którego wkładać do zmywarki po prostu nie wolno. Wówczas ociekacz na naczynia okaże się zbawienny. Można będzie na nim umieścić kilka sztuk najbardziej delikatnej zastawy i sztućców, zamiast odkładać cieknące naczynia na kuchenny blat. 

Ponieważ suszarka na naczynia zwykle stoi na widoku, powinna prezentować się równie estetycznie co reszta kuchni. Dobrym wyborem będzie więc przedmiot o uniwersalnej, stonowanej kolorystyce bądź transparentny, jak na przykład ociekacze na sztućce 5-komorowe. Swobodnie umieścimy w nich cały komplet umytychwidelcy, noży i łyżeczek, przy okazji segregując przybory. Jeśli z powodu braku miejsca suszarka na naczynia nie zmieści się przy zlewie, warto będzie zainstalować ją w szafce nad kuchennym zlewozmywakiem lub w jego okolicy. To znacznie zwiększy komfort zmywania oraz ułatwi utrzymanie porządku i czystości w kuchni.

Produkty wybrane dla Ciebie:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium